Madeleine Pyk – en samling F769

BOKHYLLA, 3 sektioner, 1900-talets andra hälft.

Fanerad i valnöt. Tre sperata sektioner.
En sektion med hyllor och två lådor samt dörrpar. Längd 110 cm. Djup 42 cm. Höjd 176 cm.
En sektion med hylla samt barskåp samt underdel med 5 lådor. Längd 56 cm. Djup 42 cm. Höjd 176 cm.
En sektion med vitrinskåp samt 5 lådor. Längd 56 cm. Djup 42 cm. Höjd 176 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Småhål på bakstyckena Smärre fanerskador. Nyckel finns.

Utropspris
3 000 SEK