1270870
PORSLINSTAVLOR, fyra stycken, Kina, 1900-tal.
Porslinstavlor, fyra stycken, kina, 1900-tal.

Målad dekor av figurscener samt med kalligrafi. Porslinsplaketternas mått 38x24,5 cm. Mått med snidade träramar 39x52 cm.

Slitage.

Utropspris
12 000 SEK