SVEN ENGSTRÖM, serveringvagn, modell Janus, Bra Bohag, Tingströms, 1900-talets andra hälft.

Stomme av teak. Skivor av valnöt. Uppfällbar skiva. Märkt. Uppfälld längd 98. Längd 78. Bredd 49. Höjd 64 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
2 500 SEK