1272944
Tekopp med fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Tekopp med fat, porslin. qingdynastin, 1700-tal.

Sjöfynd. Dekor i underglasyrblått, samt guld och rött föreställande landskap med tall. Diameter fat 11,5 cm. Diameter kopp 7,5 cm.

Sprickor, ytslitage.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V11
Proveniens

Christies, Nanking Cargo, lot no 5729.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 500 SEK