Möbler Bord
1273366
Salongsbord, Louis XVI-stil, omkring 1900.
Salongsbord, louis xvi-stil, omkring 1900.

Mahogny. Rund skiva av marmor med gallerkant. Två lådor och två utdragsskivor. Kannelerade ben. Diameter 62, höjd 77 cm.

Slitage. Smärre fläckar. Skador på gallerkant. Fanerskador.

Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Utropspris
2 500 SEK