Bord, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Bord med låda av ek och furu, delvis fanerat med valnöt. Beslag av mässing. Längd 70, bredd 38, höjd 67 cm.

Renoverat och kompletterat. Smärre lagningar och slitage. Fläckar, torrspricka.

Utropspris
2 500 SEK