Klockor & Ur Bordsur
1274414
RESEUR, mässing, Tiffany & Co, 1900-talets första hälft
Reseur, mässing, tiffany & co, 1900-talets första hälft.

Väckarklocka. Fodral i mässing och glas. Dubbel urtavla med Romerska samt arabiska siffror. Urverk märkt "L'Epic 1889". Höjd 14 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Funktion garanteras ej.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
3 000 SEK