1274740

Vas, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Vas, porslin. kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille vertefärger, roleau form, med motiv av blommor, bambu, fåglar, kalligrafi samt 2 röda sigill. Höjd 25 cm.

Slitage. Nagg.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
4 000 SEK