Tebord, rokokostil, brickan signerad och daterad a tergo Rörstrand E. L. 1926.

Tebord med lös fajansbricka och handmålad dekor av blommor, konstnär Emma Lindberg.
Målad benställning av trä. Längd 85, bredd 60, höjd 75 cm.

Slitage, repor, märken, underredet även med färgbortfall.

Utropspris
5 000 SEK