Design Övrigt
1275677
Yrjö Kukkapuro
(Finland, Född 1933)
Yrjö kukkapuro, arbetslampa, tillverkare slo-metalli oy, finland, 1970-tal.

Yrjö Kukkapuro, arbetslampa, tillverkare SLO-Metalli Oy, Finland, 1970-tal.

Metall, vit reflektorgaller, för ett lysrör. LED lysrör installerad. Bredd 63 cm djup 47 cm, höjd ca 68 cm

Åldersrelaterat slitage. Märken. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
240
2 420
292
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (9 bud)
19 jan 14:04
240 EUR
19 jan 14:04
220 EUR
19 jan 14:03
200 EUR
19 jan 14:03
190 EUR
18 jan 13:38
180 EUR