1276915

JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.

Jardinjär, mässing, 1800-tal.
Jardinjär, mässing, 1800-tal.
Jardinjär, mässing, 1800-tal.
Jardinjär, mässing, 1800-tal.
Jardinjär, mässing, 1800-tal.

Dekor av rosor och bladverk. Två ringhänklar med lejonmaskaroner.På fyra Claw and ball fötter. Längd 36 cm.

Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Lagade fotfästen. Insida anlupen.

Utropspris
2 500 SEK