Slagbord, "Bergslagen", ur IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal.
Lackerat slagbord med dubbla grindar. Två fällbara klaffar. Brännmärkt. Längd 166, bredd 117, höjd 76 cm.
Slitage. Färgbortfall.
Kan användas tillsammans med 1278716.