SPEGELLAMPETTER, ett par, Gustaviansk stil, 1900-tal.
Förgyllda och bronserade spegellampetter från Österlunds förgylleri med dekor av pärl- samt spiralband, krönta av bandrosett. För ett ljus vardera. Höjd 44, längd från väggen 15 cm.
Ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.