Stolar 10st, "nr 210", Farstrup samt matbord, Danmark, 1960-tal.

Av bok, teak och teakfanér. Sitsar klädda med konstläder. Bordet och en stol stämpelmärkt, en med rester av etikett. Bordet med två utdragsskivor. Sitthöjd 45, bordets längd 129, bredd 90, höjd 73, total längd 233 cm.

Senare klädsel. Smärre slitage. Märken.

Utropspris
12 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703