Diverse Nysilver
128165
SCHATULL MED BESTICKSERVIS, barockstil resp nysilverbestick av Chippendaletyp. 1920-30-tal.
Schatull med bestickservis, barockstil resp nysilverbestick av chippendaletyp. 1920-30-tal.

Schatull av ek på spiralsvarvade ben. L 56, b 47, h 87. Bestickservis ca 147 delar nysilver, bordgafflar, Bordsknivar, bordsskedar, förrättsgafflar, förrättsskedar, förrättsknivar, fiskknivar, fiskgafflar, kaffeskedar, smörknivar diverse serveringsbestick.

Slitage, schatull med fuktfläckar. Slitage.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
2 000 SEK