SCHATULL MED BESTICKSERVIS, barockstil resp nysilverbestick av Chippendaletyp. 1920-30-tal.

Schatull av ek på spiralsvarvade ben. L 56, b 47, h 87. Bestickservis ca 147 delar nysilver, bordgafflar, Bordsknivar, bordsskedar, förrättsgafflar, förrättsskedar, förrättsknivar, fiskknivar, fiskgafflar, kaffeskedar, smörknivar diverse serveringsbestick.

Slitage, schatull med fuktfläckar. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK