Bordslampor/vaser, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Turkosglasyr, dekor av blommor och bambu. Höjd på vas 25 cm.

Ej funktionstestade. Slitage. Borrad. Nagg. Målad näbb på en.

Utropspris
2 500 SEK