Rock, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.

Broderad med fyrkloade drakar jagandes den flammande pärlan mot korallröd botten. Blått foder. Ryggens höjd ca 83 cm.

Omgjord, skador.

Utropspris
3 000 SEK