Diverse Övrigt
1283504

Marc Rizell

(Sverige, Född 1960)
Marc rizell, marmorskulptur på järnstativ, signerad.

Marc Rizell, marmorskulptur på järnstativ, signerad.

Rektangulär form. Reliefdekor av häst. Höjd ca 120. Bredd 118. Djup 5 cm. Ställ av stål och betong.

Ytskikt med slitage då den stått utomhus.

Utropspris
8 000 SEK