Rock, broderat siden. Kina, 1920/30-tal.

Broderat med antikviteter, blommor, växter, fåglar mot gul botten. Vitt foder. Ryggen höjd 109 cm.

Slitage. Lösa trådar. Lagningar. Delar saknas.

Utropspris
3 000 SEK