1283517
URNA, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.
Urna, mässing 1800-tal.

Rund bukig form. Dekor av tistlar. Två ringhänklar med lejonmaskaroner. Höjd 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Insidan anlupen.

Utropspris
2 500 SEK