Diverse Övrigt
1284440
Skål, 1800-talets andra hälft.

Skål av förgylld mässing och slipat glas. Höjd ca 38 cm.

Smärre slitage, skålen med obetydliga repor och nagg, montering under skål senare (senare knopp).

Utropspris
2 500 SEK