1285751

Pilgrimskrus, ett par, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.

Pilgrimskrus, ett par, porslin. sen qingdynasti, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av fohundar bland molnformationer. Höjd 26,5 cm.

Slitage, mistor.

Utropspris
5 000 SEK