Diverse Övrigt
1285882

Dosor, 2 st, emalj, 1700/1800-tal.

Två dosor i emalj, med målad dekor av figurscener. 9 x 6,5 x 4,5 cm samt 8,5 x 7 x 4 cm.

Skador. Dekorbortfall.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Slutpris
2 200
218
265
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
26 feb 11:34
2 200 SEK
26 feb 11:34
2 000 SEK
26 feb 11:34
2 000 SEK
26 feb 7:08
1 900 SEK
19 feb 20:48
1 800 SEK