1287268

Armband, filigranarbete och nefrit. Kina, 1900-tal.

Armband, filigranarbete och nefrit. kina, 1900-tal.

Filigranarbete, dekor med kinesiska tecken samt inläggningar i sten. Längd 17 cm.

Skador, slitage.

Utropspris
4 000 SEK