Konst Grafik
1287648

Anders Zorn

(Sverige, 1860-1920)
Anders zorn, etsning, 1907, signerad med blyerts.

Anders Zorn, etsning, 1907, signerad med blyerts.

"Vattenringar II". P. 19,7 x 11,9 cm.

Ej examinerad ur ram.

Asplund 213, Hjert & Hjert 251.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
20 000 SEK