MATSALSGRUPP, 9 delar, 1960-tal.

Runt bord med delbar skiva, mahognyfanér. Fyra raka ben. Diam 120, h 72. Tre iläggsskivor. L 40 resp 42. 8 stolar med horisontell genombruten ryggdekor, stoppade sitsar, raka ben med fotkryss.

Slitage, repor, fläckar.

Utropspris
5 000 SEK