Runt bord med delbar skiva, mahognyfanér. Fyra raka ben. Diam 120, h 72. Tre iläggsskivor. L 40 resp 42. 8 stolar med horisontell genombruten ryggdekor, stoppade sitsar, raka ben med fotkryss.
Slitage, repor, fläckar.