Konst Grafik
1288310

Carl Johan De Geer

(Sverige, Född 1938)
Carl johan de geer, färglitografi, signerad 5/50.

Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 5/50.

"Kungen vinkar från sin Porsche i brons". I. 75 x 59 cm.

Ej examinerad ur ram.

Övrigt

Medföljer kopia på "Ansökan om projektbidrag". C J de Geer ansökte om bidrag för att uppföra en skulptur på Södermalmstorg, "Kungen vinkar från sin Porsche".

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
4 000 SEK