1288466
Tekanna med lock, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Tekanna med lock, kompaniporslin. qingdynastin, qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av finger lemons och växter. Längd 20 cm.

Slitage. Smärre nagg på lock. Hänkel med lagning.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
3 000 SEK