Smycken Ringar
1289061

Ring, platina med briljantslipad diamant, De Beers, med GIA-certifikat

Ring, platina med briljantslipad diamant, de beers, med gia-certifikat.

Diamant 1,01 ct, H/Vs2 enligt GIA certifikat, nr 1109973954.
Laser inskription. Triple X. Briljantslipade diamanter pavé på skena. Stämplad DB. Numrerad B 24645. Storlek 15,5/48,5. Vikt 3,4 gram. Etui DeBeers.

Bruksslitage. Små nagg på rondist

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
60 000 SEK