Diamant 1,01 ct, H/Vs2 enligt GIA certifikat, nr 1109973954. Laser inskription. Triple X. Briljantslipade diamanter pavé på skena. Stämplad DB. Numrerad B 24645. Storlek 15,5/48,5. Vikt 3,4 gram. Etui DeBeers.
Bruksslitage. Små nagg på rondist
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10