Sminkbyrå/Spegelbyrå, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Fanerat med valnöt. Spegeluppsats med svängbar spegel, skuren dekor. Två mindre lådor samt fyra lådor. Bredd 99 cm. Höjd 180 cm. Djup 50 cm. Nyckel finns.
Slitage. Sprickor. Märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.