Förgyllt och bronserat konsolbord med dekor av pastellage. Bakstycket med spegelglas. Marmorskiva delad. Bredd 73, djup 33, höjd 82 cm.
Skador, slitage, lagningar, lösa delar medföljer. Kompletterat.