Konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Förgyllt och bronserat konsolbord med dekor av pastellage. Bakstycket med spegelglas. Marmorskiva delad. Bredd 73, djup 33, höjd 82 cm.

Skador, slitage, lagningar, lösa delar medföljer. Kompletterat.

Utropspris
2 500 SEK