Panel/dörr, trä, Qingdynastin.

Skuren dekor av antikviteter, blommor och växter. Bräm med mytologiska djur. Mått 118,5x68 cm.

Slitage. Sprickor. Ommålad baksida. Omgjord. Kantskador.

Proveniens

Purchased during the time when the owners family lived in i Peking/Shanghai 1870-1920.

Utropspris
4 000 SEK