Skuren dekor av antikviteter, blommor och växter. Bräm med mytologiska djur. Mått 118,5x68 cm.
Slitage. Sprickor. Ommålad baksida. Omgjord. Kantskador.
Purchased during the time when the owners family lived in i Peking/Shanghai 1870-1920.