18.77 ct enligt medföljande GIA-certifikat 5192327582, totalvikt diamanter 1.50 ct enligt gravyr, storlek 17.50/55, totalvikt 13 g. Signerad Tresor Paris.
Lätt bruksslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10