8 flata tallrikar, diameter 24,5 cm
2 djupa tallrikar, 24,5 cm
2 förrättstallrikar, 20,5 cm
2 assietter och 1 fat, 16 och 17 cm
Ett runt serveringsfat, diameter 29,5 cm
2 serveringsfat, längd 36,5 och 42 cm.
Karott, bredd 19,5 cm, höjd inkl lock ca 18 cm
Serveringsskål, bredd inkl hänklar 29 cm
Åldersrelaterat slitage, ställvis sliten förgyllning.