1294631

Suttra/Bönebok, Thailand/Burma, omkring år 1900

Suttra/bönebok, thailand/burma, omkring år 1900.

Rikt dekorerad i guld, rött och svart. Mått 58,5x14 cm. 16 lösa blad samt två träomslag.

Slitage, små skador.

Utropspris
6 000 SEK