1294658

PANELER, två stycken, trä. Qingdynastin, 1800-tal.

Paneler, två stycken, trä. qingdynastin, 1800-tal.

Rikt skulpterad dekor av de odödliga sittandes på mytologiska fabeldjur. Mått 28x19 cm.

Slitage, sprickor, nagg.

Utropspris
5 000 SEK