Design Möbler
1295807

Bruno Mathsson

(Sverige, 1907-1988)
Bruno mathsson, fåtöljer, ett par, "ingrid", dux.

Bruno Mathsson, fåtöljer, ett par, "Ingrid", DUX.

Stomme av trä. Klädsel av skinn, klädda armlän. Märkta. Sitthöjd ca 35, höjd 90, bredd 75, djup 75 cm.

Slitage. Klädsel med fläckar. Smärre märken. Läderremmar med skador.

Utropspris
4 000 SEK