Ikon i kiota, Moskva Ryssland 1898-1914.

Gudsmoder av Tikhvin.
Tempera på pannå. Risa delvis förgyllt silver.
Storlek 11x9 cm.
Kiotas storlek 14x13 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Skador på kiotan. Ej examinerad ur ram.

Utropspris
250 EUR