Skrivbord, gustaviansk stil, omkring år 1900.

Skrivbord fanerat med mahogny. Uppsats med två dörrar. Sargen med två lådor. Filtklädd skiva. Beslag av mässing. Längd 90, bredd 63, höjd 102 cm. Nyckel finns.

Renoverat Slitage och obetydliga skador.

Utropspris
3 000 SEK