1297360

Peng Gongfu (1897-1963), rullmålning, tusch och färg på siden, signerad samt daterad 1958.

Peng gongfu (1897-1963), rullmålning, tusch och färg på siden, signerad samt daterad 1958.

Motiv av flodlandskap, kalligrafi samt 3 röda sigill. Bildmått 62 x 25,5 cm. Målad som en gåva till en Svensk sjökapten som reste till Kina.

Slitage. Fläckar.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
4 000 SEK