Bestående av;
Tekanna, Höjd 16 cm. Lagad pip.
Tekanna, höjd 15 cm.
Koppar, två stycken, diameter circa 7 cm. En med spricka i fotringen.
Fat, två stycken, diameter 12 cm. Nagg.
Tallrikar, fem stycken, olika. Diameter ca 22,5 cm. Sprickor, lagningar.
Sprickor, lagningar. Nagg.