Lampbord, Ett par, Gustaviansk stil, 1900-talets första del. Lampor ett par.

Bord två st, trä med skiva i glas, bemålat trä. Diameter 43 cm, höjd 68 cm.
Bordslampor två st trä, 1900-tal. Höjd ink. lamphållare 33 cm.

Bordslampor defekt elektricitet. Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Fläckar. Repor. Bristningar.

Utropspris
3 000 SEK