Total vikt 24,1 g. Bredaste del ca ca 2 cm. Pärlor blandning av odlade och orientpärlor.
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Avskavd patina. Nagg. Repor. Slitage. 1 liten pärla saknas.