Armring 14K med pärlor, innermått ca 16 cm, öppningsbart

Total vikt 24,1 g. Bredaste del ca ca 2 cm. Pärlor blandning av odlade och orientpärlor.

Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Avskavd patina. Nagg. Repor. Slitage. 1 liten pärla saknas.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

234. Maria Miesenberger, "Utan titel (Bollen)", 1993.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK