Förgyllt stål, safirglas, quartz, spektroliturtavla, läderrem. Boett ref.nr 27.0201.104 Kaliber 10.4, ETA 956032 "Zenith Movado".
Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Repor. Gravyr.