Konst Grafik
1299676

Josef Albers

(USA, 1888-1976)
Josef albers, färgserigrafi, signerad, numrerad 20/125 och daterad -64.

Josef Albers, färgserigrafi, signerad, numrerad 20/125 och daterad -64

Ur: Hommage au carré. Tryckt av Atelier Arcay, Paris, utgiven av Denise René, Paris. Bildstorlek 28 x 28 cm.

Ej examinerad ur ram.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
20 000 SEK