Möbler Bord
1299956

Gustaviansk

(Sverige, 1775-1810)
Bord, sengustavianskt, omkring år 1800.

Bord fanerat med mahogny med lister av mässing. Med nedfällbar skiva. Höjd 73-75, diameter 90 cm.

Renoverad. Kompletterad. Förstärkningar. Slitage. Märken. Sprickor. En bordsskiva böjd.

Utropspris
2 500 SEK